Ansvariga chefer

Förvaltning

Bovärdschefer

Patrick

Bovärdschef för Centrum, Norslund, Järnet, Hälsinggården, Svärdsjö, Sundborn, Korsnäs, Hojsö, Vika

023-45855
Patrick.Kaemmerle@kopparstaden.se

Cecilia

Bovärdschef för Kvarnberget och Främby

023-45817
Cecilia.Walker@kopparstaden.se

Maja

Bovärdschef för Herrhagen, Bojsenburg, Britsarvet

023-45878
Maja.kronvall@kopparstaden.se

Fastighet och underhåll

Pär

Chef för besiktning, mark, projektledare skador, lokalavtal

023-45874
Par.Elfsberg@kopparstaden.se

Fastighetsservice

Johan

Chef för snickare, VVS, målare, golvläggare, servicetekniker

023-45886
Johan.Bodin@kopparstaden.se

Inköp

Åsa

Inköpschef, försäkringar

023-45890
Asa.Lindstrom@kopparstaden.se

Personal

Utveckling

Drift och energi

Kenneth

Energi- och miljöchef

023-45834
Kenneth.Ahlstrom@kopparstaden.se

Ekonomi

Marknad

Anna

Chef för kundcenter, uthyrning och kommunikation

023-45821
Anna.Timander@kopparstaden.se

Kopparstaden är Faluns allmännyttiga bostadsbolag. Vårt uppdrag är att skapa ett brett utbud av lägenheter inom Falu kommun samt bidra till tillväxt och det hållbara samhället.

Vi är cirka 115 medarbetare och ägs till 100 procent av Falu kommun. Vi äger och förvaltar 6130 lägenheter, 230 lokaler och 820 uthyrningsförråd i Falun. Vi arbetar för ett brett utbud vad gäller standrard, hyra och läge. Alla lägenheter är hyresrätter, vilket betyder att du slipper kontantinsats.

Postadress

Kopparstaden AB
Box 1985
791 19 Falun

Besöksadress

Bobutiken

Stigaregatan 3B

791 71 Falun

Våra öppettider

Kopparstaden är Faluns allmännyttiga bostadsbolag. Vårt uppdrag är att skapa ett brett utbud av lägenheter inom Falu kommun samt bidra till tillväxt och det hållbara samhället.

 

Vi är cirka 115 medarbetare och ägs till 100 procent av Falu kommun. Vi äger och förvaltar 6130 lägenheter, 230 lokaler och 820 uthyrningsförråd i Falun. Vi arbetar för ett brett utbud vad gäller standrard, hyra och läge. Alla lägenheter är hyresrätter, vilket betyder att du slipper kontantinsats.

Vi använder cookies (kakor) för att webbplatsen ska fungera bra för dig. Klicka här för att läsa mer om cookies. Jag accepterar cookies